Sorting
Source
Books
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Status
only on-site
(3)
Branch
Biblioteka Główna. Czytelnie
(3)
Author
Czapliński Władysław (1954- )
(1)
Szymanek Tadeusz
(1)
Szymanek Tadeusz (1925-2020)
(1)
Year
2010 - 2019
(1)
2000 - 2009
(2)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Subject
INSTYTUCJE EUROPEJSKIE
(1)
Innowacje
(1)
Organizacja
(1)
PRAWO KRAJOWE a PRAWO WSPÓLNOTOWE EUROPEJSKIE
(1)
Przedsiębiorstwo
(1)
WŁASNOŚĆ PRZEMYSŁOWA
(1)
Genre/Form
PODRĘCZNIKI
(1)
PODRĘCZNIKI AKADEMICKIE
(1)
Domain
Zarządzanie i marketing
(1)
Słowo kluczowe
innowacyjność
(1)
patent
(1)
prawo europejskie
(1)
prawo instytucjonalne
(1)
prawo wspólnotowe
(1)
prawo własności przemysłowej
(1)
przedsiębiorstwo
(1)
układ z Schengen
(1)
własność przemysłowa
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Bibliogr. s. 202-208.
Niniejsza publikacja adresowana jest do praktyków, studentów wydziałów prawa i stosunków międzynarodowych oraz innych osób zainteresowanych problematyką Unii Europejskiej. Jej celem jest zwięzłe przedstawienie dorobku Unii w zakresie szeroko rozumianego Obszaru bezpieczeństwa, wolności i sprawiedliwości, czyli współpracy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i polityki w stosunku do cudzoziemców UL Zamiarem autora była nie tyle szczegółowa analiza doktrynalna rozwiązań prawnych, co przedstawienie najważniejszych rozwiązań w tej dziedzinie z punktu widzenia prawa Unii Europejskiej, w ich kontekście unijnym i międzynarodowoprawnym.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 15508.X.2 [Czytelnia C] (1 egz.)
Book
In basket
Niniejsze opracowanie różni się od typowych, konwencjonalnych opracowań prawa własności przemysłowej. Jego podłoże normatywne stanowią bowiem - poza przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej - rozporządzenia Unii Europejskiej i konwencje międzynarodowe dotyczące ochrony własności przemysłowej i intelektualnej. Ponadto zawiera ono nie tylko obowiązującą problematykę materialnoprawną, ale także procesową oraz regulacje międzynarodowe w tym zakresie. Dominujące miejsce zajmują jednak rozważania dotyczące ustawy o prawie własności przemysłowej według stanu prawnego na 31 grudnia 2007 r.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 15455.X.1.3 [Czytelnia C] (1 egz.)
Book
In basket
Niniejszy poradnik, adresowany głównie do małych i średnich przedsiębiorców, ma pomóc w pełniejszym wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań chronionych przepisami prawa własności przemysłowej- przynosi on konkretne propozycje temu służące.Należy pamiętać, że w gospodarce w coraz większym stopniu opartej na wiedzy uregulowania własności przemysłowej i intelektualnej są kluczowe w podejmowaniu decyzji gospodarczych. Nowe produkty, wzory przemysłowe i znaki towarowe, oznaczenia geograficzne oraz projekty twórcze pojawiają się co chwilę na rynku jako wynik nieustającej innowacyjności i kreatywności. Małe i średnie przedsiębiorstwa bywają tu często siłą napędową, jednak owa zdolność innowacyjna nie zawsze przekłada się na handlowy sukces, gdyż wiele z nich niewystarczająco korzysta z systemu ochrony prawnej, jaką mogą zapewnić swym wynalazkom, znakom towarowym czy wzorom przemysłowym.Odpowiednia ochrona służy powstrzymaniu potencjalnych naruszeń prawa i zamienia ideę w rzeczywistą wartość rynkową. Znajomość zasad funkcjonowania ochrony własności przemysłowej pozwala nie dopuścić konkurentów do powielania i kopiowania produktów, uniknąć niekorzystnych inwestycji badawczo-rozwojowych i marketingowych, a także skuteczniej wykreować własny wizerunek.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 23763.IX.5 [Czytelnia C] (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again