Sorting
Source
Books
(4)
Form of Work
Książki
(4)
Publikacje naukowe
(3)
Publikacje dydaktyczne
(2)
Status
available
(4)
only on-site
(4)
Branch
Biblioteka Główna. Wypożyczalnie
(4)
Biblioteka Główna. Czytelnie
(4)
Author
Grala Dariusz
(1)
Górski Paweł (1965- )
(1)
Jałowiec Tomasz
(1)
Karpus Grażyna
(1)
Ligaj Magda
(1)
Molendowska Magdalena (1980- )
(1)
Ostrowska Martyna (nauki o bezpieczeństwie)
(1)
Pietrzyk-Wiszowaty Katarzyna
(1)
Suproń Błażej
(1)
Tymińska Izabella
(1)
Zalewski Piotr (nauki o bezpieczeństwie)
(1)
Łącka Irena
(1)
Year
2020 - 2025
(4)
Time Period of Creation
2001-
(4)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Audience Group
Szkoły policealne
(1)
Szkoły wyższe
(1)
Technikum
(1)
Subject
Logistyka
(2)
Ładunki
(2)
Bezpieczeństwo publiczne
(1)
Klęski elementarne
(1)
Ratownictwo medyczne
(1)
Transport
(1)
Transport drogowy
(1)
Unia Europejska (UE)
(1)
Zarządzanie kryzysowe
(1)
Subject: time
2001-
(2)
Subject: place
Polska
(2)
Genre/Form
Monografia
(1)
Opracowanie
(1)
Podręcznik
(1)
Ćwiczenia i zadania
(1)
Domain
Transport i logistyka
(3)
Gospodarka, ekonomia, finanse
(2)
Bezpieczeństwo i wojskowość
(1)
Edukacja i pedagogika
(1)
Zarządzanie i marketing
(1)
Słowo kluczowe
ładunki
(4)
logistyka
(3)
Polska
(1)
Unia Europejska
(1)
dokumenty
(1)
dostawa
(1)
gospodarka
(1)
logistyka bezpieczeństwa
(1)
obsługa celna
(1)
transport
(1)
transport drogowy
(1)
zarządzanie kryzysowe
(1)
ładunkoznawstwo
(1)
łańcuch dostaw
(1)
4 results Filter
Book
In basket
Zbiór zadań pomaga kandydatom do zawodu technik logistyk sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji A.30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i monitorowania. Publikacja zapoznaje też ze strukturą i zasadami oceniania praktycznych zadań egzaminacyjnych! Zbiór obejmuje takie zagadnienia, jak: sporządzanie dokumentacji magazynowej, kalkulacja ceny jednostkowej metodami „od stu” i „w sta”, wydania magazynowe według zasad FIFO i LIFO, sporządzanie faktur, dobór dostawców, analizy ABC i XYZ zapasów, metody ustalania wielkości dostaw, kompletowanie, formowanie i oznakowanie ładunków, prognozowanie, planowanie potrzeb materiałowych MRP, potencjał produkcyjny, kalkulacja kosztu jednostkowego, dystrybucja. Trening czyni mistrza, dlatego zbiór zbudowano tak, by uczeń mógł kilkakrotnie wykonać zadania podobnego typu. Ostatni dział to utrwalenie umiejętności: zadania obejmują szerszy zakres materiału i mogą służyć do sprawdzenia wiedzy uczniów (w Klubie Nauczyciela podano rozwiązania). Publikacja sprawdzi się jako pomoc na zajęciach w technikum i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodzie technik logistyk.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna. Wypożyczalnie
There are copies available to loan: sygn. 20863.IX.14 [Wypożyczalnia C] (1 egz.)
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 20862.IX.14 [Czytelnia C] (1 egz.)
Book
In basket
Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 208-216.
"Szeroko rozumiana logistyka bezpieczeństwa wpływa na globalną gospodarkę i organizacje w dwojaki sposób. Po pierwsze, państwo ponosi wiele wydatków związanych z zarządzaniem kryzysowym - jednym z nich sa koszty logistyczne. Często wpływ na decyzje w sytuacjach kryzysowych mają właśnie koszty logistyczne. Po drugie, odpowiednia logistyka ułatwia działania oraz sprawne reagowanie w sytuacjach kryzysowych. Logistyka sytuacji kryzysowych korzysta w dużej mierze z doświadczeń logistyki wojskowej oraz gospodarczej, jednak tym, co ją odróżnia, jest jej misja i cel." Ze wstępu.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna. Wypożyczalnie
There are copies available to loan: sygn. 21638.IX.14 [Wypożyczalnia C] (1 egz.)
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 21637.IX.14 [Czytelnia C] (1 egz.)
Book
In basket
Polski transport drogowy ładunków w Unii Europejskiej : stan obecny i perspektywy / Irena Łącka, Błażej Suproń. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : CeDeWu, 2020. - 330 stron : ilustracje, wykresy ; 24 cm.
Bibliografia, netografia na stronach 307-326.
Trwająca od kilkunastu lat ekspansja przedsiębiorstw polskiego transportu drogowego ładunków na unijnym rynku usług doprowadziła do osiągnięcia przez niego pozycji lidera w Unii Europejskiej. Potwierdzeniem sukcesu gospodarczego w tym sektorze są tysiące samochodów ciężarowych polskich przewoźników codziennie przemierzających drogi wszystkich krajów europejskich. Rozwój polskiego transportu samochodowego był możliwy dzięki jego specyficznym cechom, umożliwiającym płynne przejście przedsiębiorców do działania w warunkach gospodarki rynkowej i przynależności Polski do Unii Europejskiej. Proponowana książka, będąca studium rozwoju polskiego międzynarodowego transportu drogowego, stanowi doskonały przykład korzyści płynących z integracji gospodarczej, a także ciężkiej pracy przedsiębiorców. Autorzy podjęli się w niej omówienia przyczyn tego sukcesu i jego uwarunkowań, określenia perspektyw rozwoju transportu drogowego ładunków w Unii Europejskiej w warunkach zmian prawnych regulujących działalność samochodowych przewoźników ładunków po wprowadzeniu pakietu mobilności, oddziaływania zmian na rynku pracy oraz wyzwań wynikającyh nowej polityki transportowej i ekologicznej.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna. Wypożyczalnie
There are copies available to loan: sygn. 21647.IX.14 [Wypożyczalnia C] (1 egz.)
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 21646.IX.14 [Czytelnia C], 21373.IX.14 [Czytelnia C] (2 egz.)
Book
In basket
Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 197-207.
Ładunkoznawstwo jako wyspecjalizowana dziedzina towaroznawstwa stanowi jeden z priorytetowych obszarów w procesie właściwego przygotowania kadr logistycznych do wymogów współczesnego rynku pracy. Różnorodność ładunków przepływających każdego dnia przez kolejne ogniwa łańcuchów lub sieci logistycznych, determinuje konieczność posiadania przez menedżerów logistyki kompleksowej wiedzy o właściwościach i wrażliwościach ładunków, metodach i technikach ich właściwego zabezpieczenia. Prezentowana publikacja przygotowana przez zespół autorów reprezentujących zarówno świat nauki, jak i praktyki umożliwia Czytelnikowi przegląd najważniejszych informacji z zakresu niezbędnej wiedzy ładunkoznawczej w procesie nieustannego doskonalenia łańcuchów i sieci logistycznych. Rozwijająca się niezwykle dynamicznie w ostatnim czasie logistyka wykorzystuje dorobek innych nauk, wśród których wiedza o ładunkach zajmuje jedno z czołowych miejsc. Rozważania zawarte w książce są wynikiem interdyscyplinarnych prac zespołu autorskiego, w skład którego weszli pracownicy i współpracownicy Katedry Zarządzania Transportem Instytutu Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Autorzy poszczególnych rozdziałów na podstawie wieloletniego doświadczenia w funkcjonowaniu współczesnych łańcuchów i sieci dostaw dokonali selektywnego wyboru najaktualniejszych zagadnień. Przyjęta metodyka opracowania podręcznika dostarcza Czytelnikowi niezbędnych informacji z zakresu wykorzystania wiedzy ładunkoznawczej w działalności logistycznej. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów studiów I i II stopnia kierunków logistyka i transport. Może stanowić także materiał inspirujący w procesie rozwijania wiedzy dla najlepszych uczniów szkół średnich, prowadzących kształcenie profilowe w obszarze logistyki i transportu. Ponadto książka powinna również zainteresować personel średniego i wyższego szczebla firm prowadzących działalności na polskim, europejskim i światowym rynku usług logistycznych.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna. Wypożyczalnie
There are copies available to loan: sygn. 20821.IX.14 [Wypożyczalnia C] (1 egz.)
Biblioteka Główna. Czytelnie
Copies are only available in the library: sygn. 20820.IX.14 [Czytelnia C] (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again